ZWIEDZAMY STOLICĘ POLSKI

Dnia 28 listopada 2019 roku uczniowie klas VII i VIII ze Szkół Podstawowych w Przyjmie, Radolinie i Golinie wraz z opiekunkami  wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Grupa liczyła 47 osób. Celem wyjazdu było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy, poznanie historii i zabytków Warszawy, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy wraz z przewodnikiem od spaceru po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia i scena położona na sztucznej wyspie. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, Sejmu i Senatu, Belweder oraz pomnik Fryderyka Chopina. Udaliśmy się także na Plac Piłsudskiego, by tam obejrzeć Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmianę warty honorowej. Nie zabrakło również wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Zwiedziliśmy także z przewodnikiem Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym.

Wycieczka była bardzo udana, panowała miła atmosfera. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Wspomnienia z tego wyjazdu na pewno zostaną w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Goliny-Panu Mirosławowi Durczyńskiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Radnej Rady Miejskiej w Golinie-Pani Annie Kapturskiej za wsparcie finansowe wycieczki oraz Panu Przemysławowi Kapturskiemu za współorganizację wyjazdu.

Aneta Szczepaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s