NOC W BIBLIOTECE pod hasłem: „(Do)wolność czytania”

W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku
z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, podejmujemy zadania, które pozwalają stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby dzieci. Celom tym służy między innymi impreza czytelnicza – NOC W BIBLIOTECE.

Jest to już szósta akcja organizowana we współpracy Biblioteki Szkolnej
z Biblioteką Publiczną w Przyjmie.
W tym roku wzięli w niej udział uczniowie pierwszej  klasy Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Przyjmie.

W związku z tym, iż na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia
25 maja 2017 r. rok 2018 ustanowiono Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w tym roku impreza NOC W BIBLIOTECE odbyła się pod hasłem „(Do)wolność czytania”-  wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu…

Uczniowie i zaproszeni goście: Radny Powiatu Konińskiego – Pan Zenon Paszek, Burmistrz Goliny – Pan Mirosław Durczyński, Radna Rady Miejskiej w Golinie – Pani Iwona Kościelska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Przyjmie – Pani Dorota Plutecka-Jankowska,  Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie – Pan Tomasz Majewski, Przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie – Pan Stanisław Gawroński, Prezes Kółka Rolniczego w Przyjmie – Pan Eugeniusz Grobelny, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej  Przyjmie – Pan Mirosław Dzwoniarski, Przewodniczący Rady Rodziców w Przyjmie – Pan Mariusz Górniak i nauczyciel historii w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Koninie – Pan Arkadiusz Podemski odbyli wyjątkową lekcję dotyczącą wydarzeń odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie miało cztery odsłony. W części pierwszej uczniowie przedstawili naszą ojczyznę w wierszach, w drugiej – zagrali wraz z gośćmi o niepodległość rozwiązując przygotowane przez bibliotekarki (niżej podpisane) zagadki, w trzeciej – uczestniczyli w podchodach literackich pt. „Jan Brzechwa – poeta dziecięcej radości”. Czwartą zaś  odsłoną spotkania  było pasowanie dzieci na czytelników biblioteki szkolnej.

Wydarzenia zostały utrwalone przez Pana Grzegorza Kamińskiego
z Wielkopolskiej Telewizji Informacyjnej.

Zwieńczeniem wszystkich działań była wspólna kolacja przygotowana przez rodziców uczniów w osobach: Pani Ewelina Dutkowiak, Pani Elżbieta Górniak, Pani Eliza Wiśniewska oraz specjalnie upieczony na tę okazję tort.

Dużo się działo, jednak dla uczestników czas upłynął stanowczo za szybko. Pozostał w nich niedosyt. Nas to jednak nie martwi, bowiem już teraz zapraszamy na kolejną noc
w bibliotece, która odbędzie się za rok.

Bibliotekarki serdecznie dziękują wszystkim wyżej wymienionym w artykule zaproszonym gościom oraz  Panu Leszkowi Galembie – Posłowi na Sejm RP za wsparcie finansowe i rzeczowe, bez których organizacja imprezy byłaby niemożliwa. Rodzicom uczniów składamy również podziękowania.

Anna Podemska, Anna Nawrocka

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s