OBCHODY ROKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZYJMIE

Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek. – Ignacy Mościcki

W Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie w miesiącach październik-listopad miały miejsce obchody Roku Józefa Piłsudskiego. Uczczenie Marszałka miało związek z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Józefa Piłsudskiego oraz przypadającą 150. rocznicą urodzin niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków. Głównym celem wydarzeń było zapoznanie uczniów z życiem Marszałka, poszerzenie wiedzy historycznej na jego temat, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej oraz utrwalanie poczucia dumy narodowej.

W ramach podjętych działań uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym pt. „Portret Józefa Piłsudskiego” zorganizowanym przez p. Ewę Wendt oraz II Gminnym Konkursie Recytatorskim wierszy o tematyce patriotycznej, pod honorowym patronatem burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego, który odbył się w Bibliotece Publicznej w Golinie. Laureatką pierwszego miejsca ww. konkursie została Hanna Strzelczyk z kl. VII, która zaprezentowała wiersz A. Oppmana „Rok 1918”. Nagrodzona wzięła również udział w gminnych uroczystościach Święta Niepodległości.

Kolejnym elementem obchodów było przygotowanie apelu z okazji Dnia  Niepodległości oraz ekspozycji książek i gazetek ściennych poświęconych Józefowi Piłsudskiemu. 10 listopada uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Kornelii Jakubowskiej-Rubas i niżej podpisanej zaprezentowali program artystyczny upamiętniający bohaterów walki o niepodległość. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej wolności przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wzruszający obraz uzupełniły brzozowe krzyże, symboliczne znicze oraz prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice kl. VII poświecona działalności i zasługom Marszałka.

Dopełnieniem obchodów Roku Józefa Piłsudskiego w Szkole Podstawowej w Przyjmie był udział uczniów klasy IV i VII w lekcji muzealnej poświęconej naszemu bohaterowi narodowemu w Muzeum Okręgowym w Koninie.

Aneta Szczepaniak

    

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s