,,JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

19 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Ucznia” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w bogatym programie artystycznym wypełnionym wierszami i wieloma piosenkami, popisały się znajomością wiedzy o szkole i jej pracownikach, bezpieczeństwie i ruchu drogowym (śpiewająco). Świetnie poradziły sobie z zagadkami o tematyce szkolnej i zdały egzamin ze sprawności ruchowej. Umiejętności te zostały potwierdzone oklaskami ze strony przybyłych na uroczystość gości : Burmistrza Goliny pana Mirosława Durczyńskiego, Dyrektor Szkoły panią Dorotę Plutecką-Jankowską, Bibliotekarza Biblioteki Publicznej w Przyjmie panią Annę Nawrocką, nauczycieli i pracowników szkoły, Samorząd Uczniowski, rodziców oraz koleżanki i kolegów…

Następnie ,,pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły:

,,Będę szanować wszystkich ludzi, dbać o rośliny i zwierzęta.

Nauczę się przyjaźni i koleżeństwa.

Będę szanować wszystkich pracowników naszej szkoły, aby było nam w niej dobrze.

Swą nauką i zachowaniem będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Wiem, że w ten sposób będę mądrym i odważnym człowiekiem.

Postaram się dobrze wypełniać obowiązki ucznia!

ŚLUBUJĘ ”

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała uroczystej ceremonii pasowania dotykając każdego ucznia dużym kluczem przepasanym biało-czerwoną wstęgą i wypowiadając słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pogratulowała każdemu uczniowi i wręczyła Akty Pasowania na Ucznia, a pani dyrektor – pierwsze legitymacje szkolne. Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Górniak wraz z panią dyrektor obdarowali ,,pierwszoklasistów” kuferkami obfitości ufundowanymi przez rodziców dzieci, pani Anna Nawrocka podarowała klasie piękną książkę i słodkości, a Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pan Marcin Ziemniczak wręczył uczniom kolorowe pisaki. Następnie uczennica klasy II Kaja Gołdych złożyła uczniom życzenia w imieniu wychowawczyń klas młodszych, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Wiśniewska życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. ,,Pierwszoklasiści” włączeni do ,,Braci Uczniowskiej” wręczyli gościom i uczących ich nauczycielom kwiaty. Rodzice, którzy przybyli w licznym gronie zaprosili wszystkich zebranych na ,, Słodkie przyjęcie”.

Ten dzień zostanie długo ,,pierwszakom” w pamięci.

Wychowawczyni klasy I:

Anna Podemska

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s